22

Sayın Üyemiz; 25.04.2019 Perşembe günü saat 14:00' da Odamızda, odamız ve Bera Danışmanlık firması işbirliğinde, İKAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent ÖZ tarafından " İşverenin İş Sözleşmesinde Yaptığı Hatalar " konulu eğitim verilecektir. Katılımınız bekler saygılar sunarız.  

[Devamını oku...]

18
Türkiye Almanya Ticaret Çalışma Grubu

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) I. Dönem Toplantısının 25 Ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier'in eşbaşkanlıklarında Ankara'da gerçekleştirilmiştir. Bahse konu toplantı sırasında, JETCO kapsamında iki ülke arasında önemli potansiyel arz eden belli sektörlerde her iki ülkenin özel sektörlerinin koordinasyonunda çalışma gruplarının kurulması hususunda mutabakata varılmıştır.
Mutabakat Zaptında, Türkiye ile Almanya arasında "Ticaret Çalışma Grubu"nun kurulması ve Çalışma Grubunun Türk tarafı eşbaşkanlığının TOBB, Alman tarafı eşbaşkanlığının ise Alman- Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Kurulan Ticaret Çalışma Grubunun görevi, "Türkiye ile Almanya arasında ikili ticaret fırsatları, ticareti engelleyen kural ve uygulamalar ile geleceğe dönük işbirliğini geliştirerek güçlendirecek projelerin önerilmesi" olarak belirlenmiştir.
Türk-Alman Ticaret Çalışma Grubu'nun bahse konu çalışmalarına üyelerimizin sorunlarını, görüşlerini ve katkılarını aktarmak üzere Birliğimizce bir araştırma yürütülmektedir. Bahse konu araştırma kapsamında firmalarımıza yönelik bir anket düzenlenmiştir. Bahse konu sorulara, https://forms.gle/EzvFPF83djGaqFxc7 linkinden ulaşılabilmektedir.
Belirtilen web adresinde yer alan anketin 29 Nisan 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar doldurulması gerekmektedir.
 

[Devamını oku...]

18
İslam Yatırım Sigortası ve İhracat Kredisi Şirketi

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; , İslam Kalkınma Grubu'na bağlı İslam Yatırım Sigortası ve İhracat Kredisi Şirketi (ICIEC) ve Şirketin sağladığı Yabancı Yatırım (politik Risk) Sigortası hakkında sunum ve bilgi notlarına Birliğimiz web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/Diğer Duyurular" bölümünden ulaşılabilmektedir  

[Devamını oku...]

16

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda ; İstanbul Ticaret Odası'nın ilgide kayıtlı yazısı ile, Batı Afrika Ülkelerine ihracatın ana basamağı olarak adlandırılan ve 190 milyon nüfusu ile Afrika'nın en önemli ekonomileri arasında yer alan Nijerya'nın ekonomi başkenti Lagos'ta, 4-6 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası tarafından Nijerya 2. Türk ürünleri Fuarı'nın gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Nijerya 2. Türk Ürünleri Fuarı'nda m? bedelinin 2.820 TL olarak tespit edildiği, katılım bedeline tüm ana hizmetlerin dahil olduğu belirtilmekte olup, Fuar'da sektörel yerleşimin gerçekleştirileceği, katılımcı firmalara yönelik. profesyonel görüşmelerin İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenleneceği bildirilmektedir.
Fuar'a ilişkin katılım formu ve detaylı bilgilere TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler" 'bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

[Devamını oku...]

15

Sayın Üyemiz; 17.04.2019 Çarşamba günü saat 14:00' da, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında, ATA Eğitim ve Koçluk Firması tarafından " İş Kalitesi " konulu seminer programı düzenlenecektir. Seminer programına katılımınızı bekler, saygılar sunarız. 

[Devamını oku...]

09
Mazatlan Limanı Proje İşbirliği Talebi

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Meksika Birleşik Devletleri Sinaloa Eyaleti'nde yer alan Mazatlan Limanı'nda yeni bir yatırım projesinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
Söz konusu projeye ilişkin detaylı bilgilere TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/Ülke Duyuruları/Meksika" bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

[Devamını oku...]

09
Denizyoluyla Taşınacak dolu Konteynerlerin Brüt ağırlıklarının Tespiti ve Bildirimi Hakkında Yönerge

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğünden alınan 27.032019 tarih ve 24215 sayılı yazı ile ülkemizin taraf olduğu Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ile imzalanan Denizde Can Emniyeti Uluslararası Sözleşmesi (SOLAS) VI. Bölümünün A Kısmının 2. Kuralı gereğince 01.07.2016 tarihinden itibaren gemilere yüklenecek dolu konteynerlerin brüt ağırlıklarının yükleten tarafından tespit edilerek doğrulanmasının zorunlu hale geldiği belirtilmektedir.  

[Devamını oku...]

09
Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğünden alınan 01.04.2019 tarih ve 166.99 sayılı yazı ile söz konusu bakanlık tarafından düzenlenen "Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle ilgili Hizmetlerden alınacak Azami Ücret Tarifesi" konulu 2019/8 sayılı Genelgenin (Ekte) 8 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

09
17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; 17 Haziran 2019 Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü (WDCD) Küresel Merasiminin ülkemiz ev sahipliğinde farklı ülkelerden devlet başkanları, bakanlar, üst düzey bürokratlar ile yerli ve yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi'nin kabulünün 25. yılına tekabül eden merasim ile ilgili olarak iş ve işlemlerin diğer kamu kurum ve kuruluşları ile hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için 2018/16 sayılı "Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü Cumhurbaşkanlığı Genelgesi"nin 27.12.2018 tarih ve 30638 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlandığı hatırlatılmaktadır.

 

[Devamını oku...]

08
BEBKA 2019 Yılı Mali Destek Programları

T.C. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansından Odamıza gelen yazıda; Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2019 Yılı Mali Destek Programları 03.04.2019 tarihinde ilan edilmiş olup, başvuru rehberleri ve diğer ilgili bilgiler Ajansın internet sayfası olan www.bebka.org.tradresinde yer almaktadır. Teklif çağrısı aşağıda ilan ise ektedir.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 88İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.