15
Teknik Servis Hizmeti

Sayın Üyemiz; TSE Bursa bölge Koordinatörlüğünden Odamıza intikal eden Teknik Servis Hizmeti hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Enstitümüz faaliyet alanında olan Araç tadilat projeleri onayı için araçların fiziki muayenesi, Tehlikeli Atık Taşıma Araçlarının fiziki muayenesi, Ambulans ve Acil Sağlık Araçlarının kontrolü, Tehlikeli malların taşınmasına ilişkin uluslararası sözleşme (ADR) kapsamında araçların muayenesi, Meyve ve sebze taşımacılığında kullanılan frigorifik araçların muayenesi, Bozulabilir gıda maddelerinin taşınması ile ilgili anlaşma (ATP) kapsamında araçların muayenesi ve Teknik servis araç muayenesi faaliyetleri 2016 yılından itibaren işletmeci modeli ile 38 ilimizde yürütülmektedir.

 

[Devamını oku...]

14
E-Ticaret Farkındalık Semineri

Sayın Üyemiz; 17.10.2019 Perşembe günü saat 14:00' da Odamızda, İdeasoft işbirliği ile " E-Ticaret Farkındalık Semineri " düzenlenecektir. E-Ticaret ile ilgili bilgi almak isteyen tüm üyelerimiz davetlidir. Saygılarımızla. 

[Devamını oku...]

11
Türkiyenin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Dünya Ligine Çıkıyor
 
03
"ULAŞTIRMA ELEKTRONİK TAKİP VE DENETİM SİSTEMİ (U-ETDS)" VE "SAYISAL TAKOĞRAF SİSTEMİ" TOPLANTISI

SAYIN YETKİLİ;


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın yeni sistemi olan "Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS)" ve "Sayısal Takoğraf Sistemi" kullanan K1 yetki belgesi sahipleri, K3 yetki belgesi sahipleri ve Sayısal Takoğraf kullanan sürücüler ve araç sahipleri için bilgilendirme toplantısı 04/10/2019 Cuma günü Saat:09:00'da "ESKiŞEHİR TİCARET ODASI'nda" yapılacaktır. Yeni sistemle alakalı bu önemli toplantıya katılım sağlamanızı önemle rica ederiz.


Saygılarımızla,
Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanlığı


(Bilgi) - 1 : Yeni yürürlüğe girecek bu sistemin nasıl uygulanacağı, yasal sorumluluklarının ne olacağı ve bu sistem uygulanmazsa ne gibi cezalarla karşılaşabileceğiniz hakkında olacaktır.


(Bilgi) - 2 : Sayısal Takograf Sürücü kartı sahipleri ve Aracında sayısal takograf olan araç sahipleri için sayısal takograf veri aktarma sistemi anlatılacaktır.

 

 

[Devamını oku...]

03
Ticari Alacak Sigortası

Sayın Üyemiz; 08.10.2019 Salı günü saat 10:30' da, Odamızda, HALKSİGORTA Genel Müdürlüğü işbirliği ile " Ticari Alacak Sigortası " hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Katılımınız bekler saygılar sunarız. 

[Devamını oku...]

02
Workshop: Kişisel Verilerin Korunması

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Kişisel Verilerin Korunması hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınan ilgide kayıtlı yazıda, 18 Ekim 2019 tarihinde, 09.00- 12.00 saatleri arasında, "Kişisel Verilerin Korunması" konulu bir workshop düzenleneceği belirtilerek, toplantı kapsamında, şirketlerin KVKK ve ikincil mevzuat kapsamında yükümlülükleri, KVKK uyum süreci uygulamaları, Kişisel Veri Koruma Kurulu kararlarına ilişkin güncel bilgilerin paylaşılacağı iletilmektedir. Bahse konu toplantıya katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

 

[Devamını oku...]

25
Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu 3-5 Ekim 2019

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu 3-5 Ekim 2019 hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. TOBB ile birlikte, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Odalar Birliği üyeleridir. Yapılan seçimlerde TOBB Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOGLU, TTSO'nun ilk Başkanı olarak seçilmiştir.
TOBB’ ca, Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi, TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı il Özbekistan TSO işbirliğinde, 5 Ekim 2019 tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu düzenlenecektir. Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te gerçekleştirecek "Forum"a, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket MİRZİYOYEV'in katılımı da öngörülmektedir.  

[Devamını oku...]

25
Taşınabilir Basınçlı Ekipmanlar ADR

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Taşınabilir Basınçlı Ekipmanlar ADR hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğünden alınan 29.08.2019 tarih ve 62408 sayılı yazı ile 201/TMKTDGM-0l/Taşınabilir Basınçlı Ekipmanlar başlıklı Genelge bildirilmiştir.
Söz konusu genelgenin tam metnine ilgili genel müdürlük internet sitesinden (www.tmkt.gov.tr)
Mevzuat/Genelgeler başlığı altından ulaşılabilmektedir. Bilgilerinize sunulur. 

[Devamını oku...]

25
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Teknik destek Çağrısı

Sayın Üyemiz; Bilecik Valiliğinden tarafımıza intikal eden, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası firmaların atık ve yan ürün transferlerini kolaylaştırmak için teknik destek çağrısı açmıştır. Bilgilerinize sunulur.

( Ayrıntılı bilgi için: http://turkey.materialsmarketplace.org/the-circular-vouchers?locale=tr)

 

[Devamını oku...]

25
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konulu seminer

Sayın Üyemiz; 26 Eylül 2019 Perşembe günü (yarın) saat 14:00' da Odamızda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğü işbirliği ile " Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele " konulu seminer düzenlenecektir. Katılımınızı bekler, saygılar sunarız. 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 93İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.