20

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden STS Akıllı Smart Takograf Uygulanmasına İlişkin Duyuru hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Uluslararası taşımacılıkta takograf uygulaması ile ilgili hususlar, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BMI AEK) tarafından yürütülmekte olan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yapan Taşıtlarda Çalışan Personelin Çalışmalarına İlişkin Avrupa Anlaşması (AETR) ile düzenlenmektedir.
Bununla birlikte, 15 Haziran 2019 tarihi itibariyle AB üyesi ülkeler, AB mecrası içerisinde yapacakları taşımacılıkta, AB mevzuatına (2016/799 ve 165/2014 AB Regülasyonları) göre, akıllı (smart) takograf uygulamasına geçmiş bulunmaktadır ve bu tarih itibariyle AB üyesi ülkelerde tescil edilen araçlarda akıllı takograf şartı aranmaya başlanmıştır. Ancak bu uygulama sadece AB üyesi ülkelerin sınırları içerisinde tescil edilen araçları ilgilendirmekte olup AB üyesi olmayan, ülkemiz gibi, AETR ye taraf ülkelerde tescil edilen araçlar için böyle bir zorunluluk şu an için bulunmamaktadır.  

[Devamını oku...]

16
UNUTMADIK
 
15
Saraybosna Helal Fuarı

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Saraybosna Helal Fuarı hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Saraybosna Helal Fuarının, 26-28 Eylül 2019 tarihlerinde, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Sn. Sefik Dzaferovic'in himayelerinde, Bosna Bank International, İslam Kalkınma Bankası ve Bosna Hersek Hükümeti işbirliğinde Saraybosna'da gerçekleştirileceği bildirilmekte ve Türkiye'den helal ürün üreticileri Fuara katılmak üzere davet edilmektedir.
Fuara ilişkin detaylı bilgiye www.sarajevohalalfair.com linkinden ulaşılabilmektedir.

 

[Devamını oku...]

19
Hong Kong Kuşak ve Yol Zirvesi
Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Hong Kong Kuşak ve Yol Zirvesi hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir. Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Hong Kong Öz...

[Devamını oku...]

19
ASEAN Üyesi Ülkelerin Bağlantısallık Kapsamındaki Öncelikli Altyapı Projeleri

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden ASEAN Üyesi Ülkeler tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli altyapı projeleri hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Bağlantısallık (connectivity) master planı çerçevesinde ASEAN üyesi ülkeler tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli altyapı projeleri hakkında ASEAN Sekretaryasınca bir brifing düzenlendiği, ülkemizin Sektörel Diyalog Ortağı olması hasebiyle Cakarta Büyükelçiliğimizin de davetli olduğu brifinge, ASEAN üyeleri, Diyalog Ortakları, Sektörel Diyalog Ortakları ve Dünya Bankası, OECD, IFC, Asya Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası vb. uluslararası kuruluş temsilcilerinden oluşan yaklaşık 40 kişinin katıldığı bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

09
 "Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi" Düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönergeler
 Sayın Üyemiz; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından h...

[Devamını oku...]

14
Türkiye Almanya Çalışma Grubu

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısı sonrası kurulan "Ticaret Çalışma Grubu" eş-başkanlığı TOBB ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) tarafından yürütülmektedir. Bahse konu çalışma grubunun görevi, "Türkiye ile Almanya arasında ikili ticaret fırsatları, ticareti engelleyen kural ve uygulamalar ile geleceğe dönük işbirliğini geliştirerek güçlendirecek projelerin önerilmesi" olarak belirlenmiştir.

 

[Devamını oku...]

14
Türkiye KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; TOBB ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) arasında 3 Temmuz 2018 tarihinde imzalanan Mutabakat Zaptı ile "Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu" kurulmuştur. Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu, Türkiye ile KKTC arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişimine destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

 

[Devamını oku...]

14
Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Sayın Liam Fox Katılımlarıyla İş Forumu

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Sayın Liam Fox'un Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, TOBB bir iş forumunun düzenlenmesi planlanmaktadır. Bahse konu iş forumuna Sayın Fox iştirak ederek ülkemiz iş dünyasına hitap edecektir. İş forumu 18 Haziran 2019 Salı günü 11 :30 - 12:45 arasında Ankara'da TOBB hizmet binasında gerçekleştirilecektir. İş forumuna katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 12:00'ye kadar katılım teyitlerini TOBB (Anara Daylan, E-posta: anara.daylan@tobb.org.tr) bildirmeleri gerekmektedir.

 

[Devamını oku...]

12
KTKB Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Uluslararası finansal kuruluş statüsünde olan ve ülkemizin de kurucu üyesi olduğu Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (KTKB) Yıllık Toplantılarının, 15-17 Haziran 2019 tarihlerinde ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirileceği ve toplantılara KTKB' ye üye 11 ülkeden Bakan, Bakan Yardımcısı ve Merkez Bankası Başkanı seviyesinde ülke heyeti ve uluslararası finans kuruluşu temsilcisinin katılım sağlayacağı iletilmektedir. 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 91İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.