Değerli Üyelerimiz,

Türkiye, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 güçlü Türkiye anlayışı doğrultusunda sağlam ve istikrarlı ilerleyişini sürdürürken, 2020 yılı itibari ile dünyayı ve de ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla beraber gerek toplumsal gerekse ekonomik olarak olumsuz günler kendini göstermeye başlamıştır. Özellikle salgının ilk ayında ekonomi salgının bilinmezliğinin de etkisiyle birlikte çok büyük yaralar almış ve bu bir çok işyerine olumsuzluk olarak yansımıştır. Hükümetimizin yoğun mesai ve de çalışmalarıyla sağlanan destekler ve erken önlem paketleri sayesinde, bu olumsuzluklar en aza indirgenerek sonucunu 2020 yılında büyüme olarak göstermiştir.

Bu sorunların aşılmasında büyük pay özveri ile çalışan yetkililerimizin olduğu kadar gücünü bu topraklardan alan Ahilik anlayışının yardımlaşma, üretmek, israf etmemek,  dayanışma ve emeğe saygı gibi ilkelerini benimseyen siz üyelerimizindir. Alınan sosyal ve ekonomik destekler doğrultusunda işletmeler üzerine düşen yükümlülükleri en iyi şekilde yerine getirerek, mağduriyetleri en aza indirmişlerdir.

2021 sektör sonuçları incelendiğinde 2020 yılında alınan önlemlerin iyileştirici ve olumlu etkisi açıkça görülmektedir. Özellikle ilimizde yapılan yeni atılım ve de yatırımlar gelecek için umut vaat edecek düzeylere ulaşmaktadır. Biz Bilecik TSO olarak üzerimize düşen her şeyi yerine getirmeye hazırız. Pandemi sürecinde görüldü ki firmaların dijitalleşmesi artık kaçınılmaz bir gerçeklik. Endüstri 4.0 da denilen bu dijitalleşmenin önündeki en büyük engel ise belirsizlik ve bilgi eksikliğidir. Bu doğrultuda Bilecik TSO olarak eğitimlere ve de bilgilendirici seminerlere ağırlık vermeyi gelecek vizyonu olarak görmekteyiz. Uyguladığımız anket sonuçları doğrultusunda ve siz değerli üyelerimizin talepleri ve de katılımları ile bunu kuşkusuz en iyi şekilde yerine getireceğiz.

Dayanışmanın ne denli önemli olduğunun görüldüğü günümüz ekonomisinde, gerek üyelerin oda ile gerekse üyelerin birbiri ile iletişimini sağlamak ve işbirliklerine olanak sağlayabilmek adına gerekli iletişim kanallarını aktif bir şekilde açık tutacağımızı bildiririz. Bu doğrultuda e-postalarımız, telefonlarımız, web sitemiz içerisinde yer alan linklerimiz ve sosyal medya hesaplarımız siz değerli üyelerimizin hizmetindedir.  Bu sayede üyeler, ortak projelerde yer alabildikleri gibi ortak yatırımlara da gündemlerinde yer verebileceklerdir.

Bir diğer önemli unsur ise ilimizin değerlerinin ön plana çıkarılmasıdır. Coğrafi işaret projesi kapsamında Bilecik olarak hali hazırda alınmış ürünler olsa da, henüz alınmayı bekleyen bir çok değerimiz beklemededir. Bu değerlerin de markalaşarak ekonomiye kazandırılması, ile katma değer sağlayacak şekilde üretime alınması için oda olarak gerekli çabaları sürdürmekteyiz.

Son olarak 2020'de tekrardan hatırladığımız dayanışma, paylaşma ve israf etmeme gibi niteliklerimizi sürdürmemizi, birlik olmanın önemini daha iyi anlamamızı, ekonomik ve sosyal olumsuzlukları atlatmayı ve gelecek hedeflerimize ulaşmayı temenni etmekteyim. 

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç