14
MOĞOLİSTAN MADENCİLİK 2021 FUARI
TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Moğolistan Madencilik ve Ağır Sanayi Bakanlığı koordinasyonunda ve Minex Mongolia LLC firması organizatörlüğünde, 1-3 Eylül 2021 tarihlerinde Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'da madencilik alanında Uluslararası 10. Mongolia Mining Fuarı'nın düzenleneceği belirtilmektedir.
Fuar için davet mektubunun bir örneği ekte yer almakta olup, detaylı bilgiye http://mongolia-mining.com bağlantısından ulaşılabilmektedir.
İlgili Üyelerimize saygı ile duyurulur.

[Devamını oku...]

14
Filistinli Firma Talepleri
TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Filistinli firmaların Türk ihracatçı firmalardan çeşitli ürünleri ithal etmek istedikleri belirtilmekte olup, ilgili firmaların iletişim bilgileri ve konuya ilişkin talepleri ekte sunulmaktadır.
İlgili üyelerimize saygı ile duyurulur.

 

[Devamını oku...]

14
Tır İşleri Genel
Sayın Üyemiz; TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Lojistik Dairesi Başkanlığı'ndan alınan bir yazıda; Dışişleri Bakanlığının, 6-8 Ekim 2021 tarihlerinde Slovakya'nın başkenti Bratislava'da "WOP Group" adlı organizasyon şirketi tarafından World of Freight (WOP) EXPO 2021 isimli
fuarın düzenlenmesinin öngörüldüğünü bildirdiği, ilk kez düzenleneceği belirtilen bahse konu fuarın, Orta ve Doğu Avrupa'da ulaştırma ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerini B2B formatında bir araya getirmeyi amaçlamadığının belirtildiği bildirilmiştir. Aynı yazıda, anılan fuara ilişkin internet sitesinin (wofexpo.com) incelenmesinden, fuar marjında düzenlenecek konferansa katılacak konuşmacıların özel sektör temsilcilerinden oluştuğunun görüldüğü ve söz konusu fuara lojistik firmalarımızın katılımının da yararlı olacağı değerlendirildiği belirtilmiştir.
İlgili Üyelerimize saygı ile duyurulur.

[Devamını oku...]

14
Estonya
Sayın Üyemiz; TOBB' dan Odamıza gelen yazıda; Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet MUŞ'un, 12-13 Temmuz 2021 tarihlerinde Estonya'yı ziyaret edeceği, söz konusu ziyaret sırasında Türkiye-Estonya Ekonomik ve Ticaret Ortak Komite (JETCO) Kurucu Bildirisinin imzalanmasının planlandığı bildirilmektedir.
Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığı hazırlık çalışmalarında faydalanılmak üzere, Türkiye - Estonya ticari ve ekonomik ilişkilerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine dair görüşlerinizin 18 Haziran 2021 tarihine kadar Odamız bilecik@bileciktso.org.tr mail adresine bildirilmesi gerekmektedir.

İlgili Üyelerimize saygı ile duyurulur.

[Devamını oku...]

14
FRANSA AMBALAJ TASARISI
Sayın Üyemiz; TOBB' dan Odamıza gelen yazıda; Fransa'nın israfın önlenmesi ve döngüsel iktisat ile ilgili kanun tasarısının, 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
İlgili kanun tasarısı ile Fransa'nın meyve ve sebze ithalatının aşağıda açıklandığı şekilde etkilenmesinin beklendiği belirtilmiştir:
1) Plastik ambalajın yasaklanması hususunda:
1.1 Kanunun 77. maddesi çerçevesinde, işlenmemiş sebze ve meyvelerin satışında ürünlerin kısmen veya tamamen plastik ambalaj olmaksızın teşhir edilmesi gerektiği açıklanmıştır.
1.2 Her ne kadar plastik ambalaj kullanımının yasaklanması Fransa'da faaliyet gösteren toptancı ve perakendecileri hedef alsa da, ürünlerin ihraç edilmeden önce paketleniyor olduğu göz önünde bulundurulduğunda, alınan kararların ithalatçılarımızı doğrudan etkileyebileceğinin düşünülmekte olduğu ifade edilmiştir.
1.3 Fransız Hükümeti tarafından plastik ambalaj olmaksızın pazarlanması halinde zarar göreceği için bu hükümden muaf olan ürünlere ait taslak listenin yayınlandığı ifade edilerek;

[Devamını oku...]

14
Çin Halk Cumhuriyeti Sohbet Toplantısı

Sayın Üyemiz; 16 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 10.30’da Guanco Ticaret Ataşesi moderatörlüğünde, Çin’in en büyük sınır-ötesi e-ticaret platformu olan, Alibaba Group bünyesindeki TMALL Global yetkililerinin konuşmacı olarak katılarak, moda ve bebek / anne ürünleri kategorilerinde TMALL Global platformu aracılığıyla Çin e-ticaret pazarına giriş imkanlarını, bilgi ve tecrübelerini Türk iş insanlarıyla paylaşacağı e-sohbet toplantısının İngilizce olarak gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

[Devamını oku...]

14
Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Webinarı
Sayın Üyemiz; TOBB' dan Odamıza gelen yazıda; TOBB, Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi ve Türkiye Yazılım Meclisi tarafından 16 Haziran 2021 tarihinde saat 14.30'da "Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" isimli bir seminer gerçekleştirilecektir.
Toplantıya http://webinar.tobb.org.tr adresinde yer alan linkten erişim sağlanabilecektir. Konuya ilişkin yazı ekte yer almaktadır.
 
İlgili Üyelerimize saygı ile duyurulur.

[Devamını oku...]

14
Konaklama Tesisleri için Sıfır Atık Uygulaması Bilgilendirme Webinarı
Sayın Üyemiz; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliğinde 15 Haziran 2021 Salı günü saat  14:00’te gerçekleştirilecek olan “Konaklama Tesisleri için Sıfır Atık Uygulaması Bilgilendirme Webinarı”na katılımınızı bekliyoruz. Katılım ve kayıt: http://webinar.tobb.org.tr
 İlgili Üyelerimize saygı ile sunarız.

[Devamını oku...]

14
Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Semineri
Sayın Üyemiz; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi ve Türkiye Yazılım Meclisi tarafından 16 Haziran 2021 tarihinde saat 14.30'da "Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" isimli bir seminer gerçekleştirilecektir.
Toplantıya http://webinar.tobb.org.tr adresinde yer alan linkten erişim sağlanabilecektir.
İlgili Üyelerimize saygı ile duyurulur.

[Devamını oku...]

10
Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Yatırımlarının Finansmanı Seminerleri
Sayın Üyemiz; BEBKA kaynak verimliliği teması altında yürüttüğü çalışmalar kapsamında Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) iş birliğiyle Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Yatırımlarının Finansmanı Semineri düzenleyecektir. Seminerde özel sektör, OSB ve TSO’ lara yönelik uygulanabilecek potansiyel kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarının özellikleri aktarılacak, TurSEFF finansman çözümleri ve teknik destek hizmetleri hakkında bilgi paylaşılacaktır.

[Devamını oku...]

02
İş yerinizde afet ve acil durum planınızı yaptınız mı?
İş yerinizde afet ve acil durum planınızı yaptınız mı? #2021AfetEğitimYılı http://hazirol.gov.tr @AFADBaskanlik @TOBBiletisim

[Devamını oku...]

01
Dijital Para Söyleşileri
Sayın Üyemiz; Yeni çağın bir yansıması olarak ortaya çıkan dijitalleşme, beraberinde dijital dünya vatandaşlığı, dijital toplum gibi kavramları da beraberinde getirmiştir. Bu değişimin bir yansıması da dijital paralardır. Dijital paralar merkezi bir sisteme bağlı olmadan bilgisayar ağları üzerinden işlem gören arz ve talebi son zamanlarda artmış kripto para birimleridir. Bu piyasanın bugünü ve geleceğini bilmek, etkilerini analiz edebilmek önem arz etmektedir.
Akademik danışmanımız Doç. Dr. Tolga TORUN’nun moderatörlüğünde, Dr. Polat ve Sn. Sezer'in gerek teorik, gerekse pratik bilgileri ışığında blockchain teknolojisi, dijital para ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olacağız.
Üyelerimiz ve bu konuları merak edenler, söyleşimize paylaşacağımız zoom linki üzerinden ücretsiz katılım sağlayabilirler.
Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Dijital Para Söyleşileri
Time: Jun 3, 2021 10:00 AM Istanbul
Join Zoom Meeting
https://us05web.zoom.us/j/7935097201?pwd=SE5HbHNvUkcwQzl1djFEWHNGNloyUT09
Meeting ID: 793 509 7201
Passcode: bileciktso

[Devamını oku...]

27
Eskişehir Endüstri Fuarı
Sayın Üyemiz; Eskişehir Ticaret Odasından Odamıza gelen yazıda; Odamızın destekleriyle TÜYAP Eskişehir tarafından düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarı 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında ETO TÜYAP Fuar Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Söz konusu fuar kapsamında Odamız tarafından, üyelerimizin fuar katılımcılarıyla ve fuarımızı destekleyen T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı şirketleriyle ikili görüşmeler yapabilmesi için B2B İkili İş Görüşmeleri Etkinliği düzenlenmiştir. Etkinliğe katılım ücretsiz olup, üyelerimiz www.etonet.org.tr/B2B adresinden randevu planlayabilirler. Etkinliğe ilişkin taslak duyuru metni ve görseller ektedir.
Söz konusu etkinlik, bölgemizdeki sanayi kapasitesini arttırmak amacıyla işbirliklerinin geliştirilmesini hedeflemektedir. Bu ortak amaç doğrultusunda B2B İkili İş Görüşmeleri etkinliğinin, imalat alanında faaliyet gösteren üyelerinize duyurulması hususunda gerekli desteği arz ederiz.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

27
MASAK Anketi
TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığından TOBB’ a iletilen ekli yazıda, Mart ayında ülke genelinde firmaların yükümlülüklerine ilişkin farkındalıklarını değerlendirmek amacıyla bir anket çalışmasına başlandığı iletilmiştir.
Anketi doldurmayı taahhüt eden firmaların büyük çoğunluğunun bu yükümlülüklerini yerine getirmediği belirtilmiş olup, en geç 1 Haziran 2021 tarihine kadar MASAK internet sitesinden e-devlet şifresiyle giriş yapılarak anketin doldurulması gerektiği belirtilmiştir.
Odamız Kuyumcu ve Emlakçı sektörüne kayıtlı üyelerine saygı ile duyurulur.
 

[Devamını oku...]

27
Yeşil Verimlilik Programı
T.C. (BEBKA) Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansından Odamıza gelen yazıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın koordinasyonunda faaliyet gösteren Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) olarak kaynak verimliliği teması altında çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda TÜBİTAK MAM işbirliğinde Yeşil Verimlilik Programı başlatılmıştır. Program ile bölgedeki firmaların ekonomik performanslarını, daha iyi bir çevre yönetimi yoluyla artırmaları için yeşil verimlilik yönteminin yaygınlaşması hedeflenmektedir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 75İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.